REGISTERED ATTENDEES

2016-attendees-breakdown-pie-chart

First Name Last Name Company Name
Martha Abbott SmithGroupJJR
Nabil Abou-Haidar Cuningham Architecture Group
Maha Abou-Haidar Cuningham Architecture Group
Ron Adams Hill Brothers Chemical Co.
Olinda Aguirre Sunrise Nursery,LLC
Mike Akerly Polaris Pacific
Franci Alberding Advanced Exercise
Melissa Alexander Gould Evans + Canary
Denise Allen True Metal Solutions, LLC
Justin Allen Desert Floor Coatings Incorporated
Kristen Amado AZBEX
Tasha Anderson AZBEX
Jim Anderson Olson Precast of Arizona
Erica Archuletta Walker Parking
Dan Arndt Seufert Restaurant Company Inc
Vicky Aviles Western Technologies Inc.
Scott Backes Brydant Inc.
Raymond Baker Balfour Beatty Construction
Sheila Bale Cushman & Wakefield
Mark Barkenbush Banner
Tracy Beian-Kirk richard+bauer architecture
Denise Belancik Cosentino
George Bell Land Research and Development
Kelly Bell Stantec
George Bell III Land Research and Development
Meegan Berner Marazzi Tile
Kelly Billings Pivotal Marketing Partners
Allison Black Henderson Engineers, Inc.
Reggie Blonstein Sigma Contracting, Inc.
Sonja Bochart Shepley Bulfinch
Mike Bontrager Adolfson & Peterson Construction
Philip Bos Trio Forest Products Inc.
Connie Boyd ARC
Anthony Brandt Goodmans Interior Structures
Klindt Breckenridge Breckenridge Group Architects/Planners
Lana Breen Harris UMB
Greg Brockman Magnum Companies, Inc.
Lizzy Brooks Immedia
Lorin Brown Gould Evans
Ray Brown HKS Architects
Michael Brungard Ritoch-Powell & Associates (RPA)
Jerry Buesing Buesing Corp.
Bob Buey Hayes Mechanical
Brad Burns Walker & Dunlop
Wendy Byers Midwest Disposal
Chris Camacho Greater Phoenix Economic Council
Richard Candelaria Sharp Creek Contracting, Inc.
George Canez Big-D Construction
Laurie Carlton Hilti
Charlie Carter StormTrap
Bob Cashin Kinney Construction Services, Inc.
Jane Cebrynski Facings of America
Donna Chiappini Speedie and Associates, Inc.
Tom Chinnock Shepley Bulfinch
Scott Christensen McGough
Monica Christenson Pan Western Corporation
Eric Clayton Oldcastle Precast
Scott Cleary Eiko
Dave Coble Coe & Van Loo
Thomas Cochran Energy Inspectors
Mark Cochran MAIR Development Group, LLC
Tina Connors Marathon Fitness
Chad Constance Rosendin Electric
Kelly Cooper Seufert Restaurant Company Inc
Greg Corns Solterra Senior Living
Tony Cosentino Tutor Perini Building Corp
Ron Courter KONE
Rhonda Cox USA Shade & Fabric Structures
Doug Craig RVI Planning
Scott Creeger L&W Supply
John Creer ASU
Jeff Dalton SDB Inc.
Vijay Daniel Whiting-Turner
Rick Daugherty RD Architecture dba 3rd story
Ted Davenport Artisan Systems
Kim Davids The Weitz Company
Wayne Dawson ASU, Inc
Jennifer Delaporte Graycor, Inc.
Andrea Depew Hager Design International
Karl Despins PK Associates Structural
Mark Detmer Jones Lang LaSalle
Robert Diez Harris Mechanical Southwest
Marissa Dobaldo CCS Presentation Systems
Keli Dobberstein Hunter Contracting
Scott Dombrowski W. E. O’Neil Construction Construction Co. of Arizona
Mark Donegan Applied Business Communications
Leslie Dornfeld The Planning Center
Thomas Doyle City of El Mirage
TJ Drogaris Fire Security Electronics & Communications, Inc.
Jason Duncan Victaulic
Bryan Dunn Kitchell
Mark Eastin ASSA ABLOY
Terry Edgar Perlo Construction
Sherry Eklund Desert View Aerial Photography
Chris Elkins Schaefer
Ron Ensley Opus
Patty Erfman Grand Canyon title Agency, a Div. of Fidelity Nat’l Title Group
Chandler Eskeu Stantec
Chris Estrada Extreme Drywall
Felicity Estrada Extreme Drywall
Tom Euler Tierra Right of Way
Adrian Evarkiou The Boyer Company
Greg Faris Directors’ Services, LLC
Chase Farnsworth Mortenson
Paul Farrell Enterprise Security Incorporated
Melissa Fedock Cambria
Arthur Ferrari Jr. Lineage CRE
John Fillion SDB Inc.
Lauren Fisher Deutsch
Mike Flannery Kitchell
Loretta Flick Cardno
Justin Folts Oldcastle Precast
Kirk Fonfara Kimley-Horn
Catherine Frendahl Kinney Construction Services, Inc.
William Fry Team Fishel
Paul Gabriel Faithful&Gould
Suzanne Gammage Gammage Realty Group, Inc.
Ralph Garcia Bureau Veritas North America, Inc.
Daniel Gardiner Phoenix Commercial Advisors
Keyvan Ghahreman Holder Construction Company
Deirdre Gilmore TankGirl Marketing
Chris Gitibin Walker & Dunlop
Mike Gleason Entellus Inc
Bonnie Gonzalez H2 Group
Mike Gonzalez McCarthy Building Companies
Dave Gornik Emc2 Architect.
Patrick Graham PlanGrid
Benjamin Grasso Alliance Geosynthetics
Jason Gregory Big R Bridge
Jake Griffin EEC
Noel Guevara JAG Construction LLC
Jackie Guthrie EPS
Annemarie Haenfler ACS SERVICES LLC
Carol Hagen Hagen Business Systems inc
Tom Haines TPAC Architectural and Structural Precast Concrete
Mark Haldeman Affiliated Engineers, Inc.
John Hamilton Allegion
Stephanie Handley Wespac Construction
Michael Hare Marvel Building & Masonry Supply
Beth Harmon-Vaughan Gensler
Jay Harris Allegion
Lori Harrison DLP Marketing
Chris Harrison The Weitz Company
Debbie Hartland Corporate Interior Systems
Gina Hassett Comprehensive Risk Services
Steve Hastings FSL
Vern Haugen VH Development
Delbert Hawk IBEW LU 640
Larry Hawthorne JE Dunn Construction
Wally Heikka Perlo Construction
Stephanie Hertzberg Smith Group JJR
Joe Herzog Shepley Bulfinch
Justin Himelstein Cushman & Wakefield
Chris Hirsch Delta Swiss
Lance Holwell CCS Presentation Systems
Abby Hoover Gould Evans
Enamul Hoque Hoque and Associates, Inc.
Liz Houde Pressure Systems-Mist Air
Kristen Howard KJWW Engineering
Dean Howard Rosendin Electric
Anita Hubbard Candlewood Suites Tempe
Janet E. Jackim Sacks Tierney P.A.
Jaime Jacobs EPS Group, Inc.
Matt Jensen Boyer Company
Jim Jensen Allegion
Anita Johari ASJ Engineering Consultants, LLC
Patrick Johnson Danrick Builders
Tyrel Johnson HighPeak
Ben Johnson H W Johnson Concrete Construction LLC
Julie A. Johnson Avision Young. Healthcare Affinity Group
Neal Jones Jones Studio
Jason Kahn Rummel Construction, Inc
Glenn Kallai Aiphone Corporation
Don Kapetanovic CADsoft Consulting
Chris Kartchner Kitchell
Kyle Keaffaber Oldcastle Stormwater
Valerie Kelly Kitchell Contractors
Bill Kelton Buesing Corp.
Rachel Kettenhofen AZBEX
Gary Keyfauver Arizona State University
Kurt Kindermann Meyer Borgman Johnson Structural Engineers
Ashla Kinnaman Artemis Realty Capital
Tim Kinney Kinney Construction Services, Inc.
Todd Kinney Okland
Christina Kirk WSP+ccrd
Janae Kistler Lighting Unlimited
Wally Knipp Knipp Contracting
Yvonne Koehler PK Associates Structural
Kyle Koupal Enterprise Bank & Trust
Eric Kovach Western Building Group
Rick Kovach Western Building Group
Brandon Krecek JFK Electrical Contracting Ent., Inc.
Kimberly Kritkausky Cox Business
David Kross Irgens
Nolan Kvam KONE Elevator
Matt Lafflam HMC Architects
Alex Laky ARCHSOL – The Architectural Solutions Team
Robert Lamb GLHN Architects & Engineers
Jim Lamb SAECO
Jeffrey Lanes VJ Properties, Inc.
Kitty Langmade Hayes Mechanical
Suzanne Lansford REDD Inc.
Jim Lauer DPR Construction
Todd Leslie EPS Group, Inc
Robert Liguori Waste Management
Fred Lindenmuth Gilbane Building Company
Dave Lindquist Dekker Perich Sabatini Architects
Miya Linsenmeyer Arcadis
Kristina Locke Coe & Van Loo
Steve Lorenzo Ninyo & Moore
Tim Lubbert Energy Inspectors Risk Management
Annalise Lullo AZBEX
Margie Luster Caruso Turley Scott Structural Engineers
Ted Luther Cole Design Group, Inc.
Rachel Lutowsky Dynamic Leadership Solutions, Inc.
Scott Macpherson Rider Levett Bucknall
Peter Madrid MadridMedia
David Maldonado-Camou Bowman Consulting Group
Jodi Malenfant W&W Structural, Inc.
John Manieri Catholic Diocese
Alice Maro Graphic Ideals
Jennifer Martin Engineering Wireless Services
Bryon Matesi Buesing Corp.
Dina Mati Delta Swiss
Virginia McAllister Iron Horse Architects, Inc.
Tim McCormac Temac Development Inc.
Travis McCoy Schaefer
Jonny McCreary LaborMax Staffing
Lisa McFate Wilson Electric
Michelle McGinty DRA Collective
Joe McGovern Alta Environmental
Nicholas McLain Schneider Structural Engineers
Ken Merrill Harris Mechanical Southwest Controls Division
Marsha Miller Big-D Construction
Sean Miller McGough
John Minieri Diocese of Phoenix
Ted Moeller GLHN Architects & Engineers, Inc.
Greg Mohl Site Utility Systems
Gregoria Moran Vanir Construction Management
Karla Moran SRP
Rebekah Morris AZBEX
Jason Morris Withey Morris, PLC
Loren Morris TMCx Solutions
JJ Morse CRS- Comprehensive Risk Services
Kali Mota Winslow + Partners
Peter Mott Interior Solutions
Omid Mottahed Henderson Engineers, Inc.
Stephanie Munoz Dibble Engineering
Roland Murphy AZBEX
Kevin Murphy Slater Hanifan Group, Inc.
James Murphy Willmeng Construction, Inc.
Jeanne Muscalino JCJ Architecture
Sean Myer TVV Enterprises
Steve Myers Civil & Environmental Consultants, Inc.
Suzanne Nadel Marathon fitness
Sonya Napariu Allegion
Jay Natale Square Care
Alyce Neal Kitchell
Suzanne Nelson Spectrum Engineers/TBC
Jessie Nelson Jessco Electric LLC
Jim Neumann Layton Construction
David Noble City of Maricopa
David Norouzi Fenix Development Inc.
Eileen OBRien Eco3d
Lee O’Connell McCarthy Building Companies
Brad Orlich Arizona Land and Development
Derek Ostovani Buehler & Buehler Structural Engineers, Inc.
Gigi Owens Interior Solutions
Debbie Parkins Western Technologies
John Parnell Jokake
Lya Parrish AZBEX
Kelly Patton APS
Chris Patton Rick Engineering Company
Amanda Paul Brydant Inc.
David Paul Fire Security Electronics & Communications, Inc.
Kathryn Peacock Partner Engineering and Science, In
Paul Pellicani Otak, Inc.
Eduardo Perez Gould Evans
Jim Perrine Business Clubs of America
Kelly Pettigrew Sundt Construction
Jorge Pierson CSHQA
Samantha Pinkal The Weitz Company
Michele Pino Land Advisors
Danny Plapp LGE Design
Jamie Prado America Ilsintech
Mara Prendergast Pivotal Marketing Partners
Justin Randall ACE Asphalt of Arizona
Pete Rasmussen Shepley Bulfinch
Karen Ratliff ASE-KPFF
Dick Reese Amec Foster Wheeler
Chuck Reynolds Terracon
Tim Rice Western Building Group
Daniel Richards Deco Communities
Matt Richards Okland
Lori Richardson C&S Companies
Phil Richardson Coreslab Structures
Silva Rico Markham Construction
Benjamin Riddle Larson Engineering, Inc.
Danny Rodriguez Tierra Right of Way
Dawn Rogers Coreslab
Andrew Romano Enterprise Bank & Trust
Candace Rosauro Jokake
Mike Rosenberg PlanGrid
Deena Ross FNF Construction, Inc.
Belinda Rosthenhausler ClearTitle
Michelle Rousseau Gilbane Building Company
Bruce Russo Vanir Construction Management, Inc.
Basem Sabbara Liberty Transport, LLC
Jacqui Sabo Goodmans Interior Structures
Mousa Salahi Liberty Transport, LLC
Leo Sanchez Fidelity National Title
Hannah Sanders AME Landscape Company
Art Sandoval Davis
Jamie Schindeldecker Speedie and Associates Inc
Chad Schleicher SmithGroup JJR
Rick Schmidt J.B. Steel
Phillip Schneider ATC Group Services
Michelle Schwartz RSP
Scott Seeman Martin, White & Griffis Structural Engineers
Staci Seyer Corgan
Robin Shambach BWS Architects
Kim Shapiro Skanska
Amy Shelton Caliente Construction
Tanya Shively Sesshu Design Associates, Ltd.
Matt Shock DPR Construction
Tom Sigrist Walker & Dunlop
Brian Silvester Stantec Architecture
Shannon Simon HKS Architects
Lisa Simons VBFA Consulting Engineers
Barry Simson SM Realty Advisors
Pam Singleton Pangolin Structural
Frank Skocypec NV5
Michel Smid Bureau Veritas North America, Inc.
Matt Smiley CCS Presentation Systems
Natasha Smith Perlo Construction
Sheila Smith Arrington Watkins Architects
Rick Smith TASER / Axon
Nicole Snyder Devenney Group
Eric Soe Hardrock Concrete Placement
Nicole Solar Canyon State Education Group
Kevin Somerville Buesing Corp.
Bob Sowa Midstate Mechanical
Scott Sowinski Dekker/Perich/Sabatini
Andrew Spangler ASSA ABLOY
Matthew Spencer Solutions AEC
Mark Stapp ASU
Kristen Stephenson City of Glendale
Collin Stevens Brydant Inc.
Eric Stiller True Metal Solutions, LLC
Ben Stone CalPortland Company
Jeff Strasser Total Shade
Faris Sukkar Liberty Transport, LLC
Scott Sumners Rider Levett Bucknall
Jacey Sutton ACS Services, LLC
Mark Swartz Otak, Inc.
Britt Sweet Oldcastle
Sue Sylvester Johnson Carlier
Angela Talbot JE Dunn Construction
Joel Thomas Norris Design
Brittany Thomas Enterprise Security Incorporated
Bruce Thompson Allegion
Mark Tiscornia HDR
Byron Torgersen VBFA Consulting Engineers
David Turner AZBEX
Kendra Turner Cox Business
Liz Underwood Teknion
Marci Utakis Rider Levett Bucknall
Chuck Valentine Pavement Recycling Systems Southwest Region
Darci Van Camp Shepley Bulfinch
Kevin Vander Molen Kitchell
Todd Vaughan Sunstate Equipment Co.
Don Vaughn Comtran/Signamax
Brooke Vink Wood/ Patel Civil Engineers
Roc Viviano KCS Civil
Craig Vogle Polaris Pacific
Ross Vroman Skanska
Ron Wade E & A Consulting Group, Inc
Joe Wall Commonwealth Electric
Blair Warner Southwest Venture Group
Mark Watson Hensel Phelps
Ryan Weed Coe & Van Loo
Blake Wells ACE Asphalt of Arizona
Paul Wells CCS Presentation Systems
Drew Wenger FCI Constructors, Inc.
Gary Wenger Wenger & Associates, LLC
Ken Whitaker Williams Scotsman
Dylan Whitwer Allwyn Consultants
Richard Wilkie City of Casa Grande
Scott Williams USA Shade & Fabric Structures
Rod Wilske CCS Presentation Systems
Alf Wold Alpha Geotechnical & Materials, Inc.
Mary Wolf-Francis City of Maricopa
Kevin Woudenberg Alpha Geotechnical & Materials, Inc.
Jeremy Wyler Tate Inc.
Scott Ziegler Hill International
Jim Zodrow Wespac Construction
Sawyer Zuber Calportland